Головна » 2013 » Грудень » 20 » 19 грудня наша школа святкує день Св. Миколая
23:12
19 грудня наша школа святкує день Св. Миколая
День святого Миколая - дитяче свято
Традиційним новорічним героєм Святий Миколай є для мешканців України, Каталонії, Німеччини, Бельгії, Польщі, Чехії. Подарунки він дарує дітям таємно, тому ніхто досі не розгледів, на чому він приїжджає, - на  крилатому коні чи білому віслюку. Проте точно відомо, що, на відміну від Санта Клауса та Діда Мороза, Святий Миколай не приходить з лісу, а спускається з неба.

В Україні перша згадка про Святого Миколая пов'язана з 882 роком. За часів Князя Ігоря Святого Миколая було зображено на одному з київських гербів. Проголошуючи в 988 році на Русі християнство, князь Володимир саме від ікони Святого Миколая отримав особливе благословення. Коли князь відвідував Константинополь, то був вражений відданістю цьому Святому  могутнього  Візантійського  імператора.


У Західній Європі Святого Миколая почали вважати покровителем дітей. У Х ст. в Кельнському кафедральному соборі учням церковно-приходської школи в день пам'яті Святого роздавали фрукти та солодощі. Невдовзі ця традиція вийшла за межі міста і розповсюдилась по всій Європі. У православних і католицьких  країнах Святого Миколая вшановують за  доброту й чудотворство.


В українську школу традиція відзначати День Святого Миколая прийшла у XIX столітті. Наші діти не лише чекали подарунків від Чудотворця, а й самі ретельно готувалися - вчили віршики, пісні, змагалися на конкурсах. Для них День Святого Миколая був своєрідним підсумком успіхів у навчанні, своєрідним "екзаменом совісті", звітом щодо добрих справ та  слухняності.


По всій Україні свято відзначали з піснями, музиками, обрядовими дійствами та забавами. У сучасній Україні цей день вважають дитячим святом: влаштовуються спеціальні розважальні акції та вистави. Це також день благодійних заходів для дітей з особливими соціальними потребами - сиріт, інвалідів і хворих.


Цього року  в рамках акції «З Дідом Морозом в кожен дім», в День Святого Миколая, 19 грудня 2013 року, учні нашої школи організовують благодійні акції та вручення подарунків дітям пільгових та облікових категорій та представлення вистави дітям з дитячого будинку №246.
Переглядів: 345 | Додав: dinAlt | Рейтинг: 0.0/0