Головна » 2013 » Листопад » 21 » 20 листопада День захисту прав дітей
11:09
20 листопада День захисту прав дітей

Всесвітній день дитини

Яка б не була розумна і талановита дитина, вона все ж потребує дорослу опіку й увагу, турботу, любов, захист і постійну підтримку. Ми люди і зовсім нелюдяно відмовляти нашим дітям у всьому цьому, особливо враховуючи ті реалії, які вперто супроводжують нас у нашому непростому світі.

Свято - Всесвітній день дитини виникло в середині минулого століття, а саме в 1954-му році, коли Генеральна Асамблея Організації Об’єднаних Націй затвердила свою резолюцію № 836 (IX), рекомендувавши всім країнам відзначати цей день, починаючи з 1956-го року. За даними проекту DilovaMova.com, спочатку дата святкування Дня дитини рекомендувалася виключно на розсуд кожної держави, яка визнає для себе доцільним відзначати цей день. Так, у колишньому СРСР, а зараз і в багатьох суверенних державах, виник Міжнародний день захисту дітей, який відзначається 1-го червня. Пізніше, 20-го листопада 1959-го року прийняли «Декларацію прав дитини». Потім, в 1989-му році, також 20-го листопада всесвітнім співтовариством була прийнята «Конвенція прав дитини» та питання з єдиної для всіх датою святкування цього дня було вирішено само собою. Тепер в офіційних документах всесвітньої організації об’єднаних націй фігурує саме ця дата.

Метою святкування Всесвітнього дня дитини є привернення уваги широкої громадськості, організацій та урядових установ до питань, спрямованим на практичну реалізацію заходів щодо забезпечення благополуччя дітей в усьому світі. Актуальність проблем дитинства залишається високою, на жаль і до цього дня. Численні заходи та дії, навіть на законодавчому рівні, не в змозі повністю вирішити весь комплекс цих проблем, так як вони лежать швидше в моральній площині людського світогляду. Однак завдяки постійним загальним зусилям і заходам, що вживаються, йде успішне сприяння підвищенню активності у вирішенні безлічі з існуючих і виникаючих проблем нашого підростаючого покоління.

20 листопада 2013 року в Криворізькій загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №66 з нагоди відзначення Всесвітнього дня дитини зібрались люди, яким не байдужі долі дітей – начальник служби у справах дітей Дзержинської районної у місті ради Тарасенко П.П., головний спеціаліст у справах дітей Погребняк М.І., адміністрація школи, вчителі. В цей день вся школа гула, як вулик – всі учні жваво обговорювали свої права та обов’язки, розглядали та обговорювали виставку малюнків «Моє щасливе дитинство», яка була створена вчителями та учнями початкової школи. Та головним осередком обговорення прав дітей – була класна кімната, де і відбувся запланований тренінг. Головне завдання даного тренінгу було надати та закріпити інформація про Конвенцію ООН про права дитини, сформувати навички правомірної поведінки, розкрити поняття «право», «обов’язки», «потреби», «забаганки» та ін..

Під час тренінгу «Хочу знати свої права» ні вчителі, ні батьки, а самі учні розповідали один одному, які права та обов’язки мають, яких норм поведінки потрібно дотримуватись, відтворювали життєві ситуації – як би діти знайшли вихід з ситуації та чи не порушуються права дітей в певних історіях. Всі вправи були в ігрових формах. Учні з інтересом та зацікавленістю відповідали на запитання, висловлювали власні думки та переживання. Діти були активними учасниками даного тренінгу.

На думку педагогів-тренерів (Нечипуренко Н.В. та Шкуратової О.М.) саме тренінгове заняття з правової тематики є найбільш ефективною формою проведення, так, як діти опрацьовують, обговорюють та по можливості відтворюють засвоєний матеріал на прикладах, що в результаті призводить до запам’ятовування потрібної інформації.

Хочеться вірити, що інформація, яку діти отримали в цей день, принесе користь в житті.

У Всесвітній день дитини ми приєднуємося до цієї славної ініціативи і вітаємо всіх наших дітей! Вітаємо всіх, хто своєю працею і своєю наполегливістю зміцнює благополуччя підростаючого покоління, сприяє розвитку здорових стосунків і взаєморозуміння в цьому юному середовищі! Зі святом Вас, і нехай цей день залишить у Вас тільки приємні спогади!

Соціальний педагог КЗШ №66 Нечипуренко Н.В.


Переглядів: 678 | Додав: dinAlt | Рейтинг: 0.0/0